Nasze prywatne Bohaterki. Jesteś jedną z nich...

„Gdyby wszyscy byli nimi, świat byłby o wiele prostszy i przyjazny”. Magdalena, Katarzyna, Barbara, Honorata, Aleksandra czy Dominika. Na pozór nic nie znaczące popularne imiona, a jednak to “superbohaterki”. W dzisiejszym świecie każdy niepogrążający się człowiek jest takim superbohaterem, lecz one mają w sobie coś, co czyni je jeszcze bardzie super — determinację, by na przekór wszystkiemu realizować się, dyktować warunki w tej grze zwanej ŻYCIE. Choć los (bóg, fatum, karma zwał jak zwał) nie obszedł się z nimi najłaskawiej, podniosły się. Śmiało spojrzały mu w twarz i hardo odpowiedziały. Własnym sukcesem! 

 

Nie byłem w takiej sytuacji. Pewnie poddałbym się, dlatego tym bardziej chylę czoła dla tej walki o własne JA. Polecam wszystkim, nie tylko tym, którzy doznali takiego losu.

 

Książka składa się z wywiadów opatrzonych osobistymi fotografiami, stanowiącymi element dopełnienia całości. Autorki, zadając pytania, starają się wniknąć w prywatny świat bohaterek, ukazując kruchość, delikatność, piękno skryte za murami codziennych zmagań.

 

 

Piotr Oczkowski (poeta)

Książka „Nasze prywatne Bohaterki. Jesteś jedną z nich…” powstała z potrzeby serca. Doświadczając w życiu trudnych sytuacji, człowiek stara się przywoływać obrazy osób, które też nie miały czy nie mają łatwo, ale sobie radzą. Dzięki temu można mieć siłę do walki. 


Pomysł rozmów z takimi prywatnymi bohaterkami powstał z inicjatywy Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz. Początkowo wywiadów miały udzielać osoby, o których można powiedzieć, że nie są szerzej znane - jedynie w swoim lokalnym środowisku. Natomiast zaproszenie do projektu kobiet o zdecydowanie większej popularności wyszło od Małgorzaty Jurkowskiej. 


Wywiady są dłuższe i krótsze. Niektóre bohaterki odkrywają się bardziej lub mniej. Nie zawsze też publikowane są ich zdjęcia. Każdy z portretów jest inny. Swoją historię opowiadają m. in.: malarka, poetka, wizażystka, biegaczka paraolimpijska, założycielka fundacji, bizneswoman, nauczycielka, a także 13-letnia Daria (autorka pracy plastycznej, która znalazła się na okładce). 


Motto książki brzmi: „Życie jest straszniejsze i piękniejsze jeszcze jest…” Oznacza to, że pokazane zostały, nierzadko z całą dosadnością, te brutalne aspekty ziemskiej egzystencji, ale w ostatecznym rozrachunku nad wszystkimi bohaterkami świeci słońce, którym w każdym przypadku jest pogodna dusza, wiara w realizację życiowych celów i marzeń, a także w ludzi.

źródło:https://londynek.net/newslajt/Wyjatkowa+ksiazka+dla+wszystkich+kobiet+wiadomosci+news,/newslajt/article?jdnews_id=20047

"Nasz świat pomimo tego, że nie zawsze jest piękny dla każdego (a może właśnie dlatego), jest pełen bohaterskich kobiet. Najprawdopodobniej również i Ty Droga Czytelniczko Jesteś jedną z nich. Jeśli w to nie wierzysz, to przeczytaj tę książkę i odkryj siłę, którą w sobie masz!"

Agnieszka

 

"Książka ta została napisana z myślą, że będzie stanowić wsparcie w trudach codziennego życia; inspirację, do podejmowania nowych wyzwań i nadzieję na lepsze jutro". 

Małgorzata

Miłej lektury!

GDZIE MOŻNA KUPIĆ?

Jeżeli zainteresowała Cię ta pozycja i chciałbyś ją przeczytać, możesz kupić książkę zarówno w wersji  elektronicznej jak i drukowanej. Wystarczy tylko kliknąć tutaj:

Książka dostępna jest również na m. in: Alimero, Virtualo, Gandalf.com.pl, Ebookpoint.pl, Legimi, ebooki.swiatczytnikow.pl.

PATRONATY MEDIALNE:

Książka została niezwykle pozytywnie odebrana przez media, o czym może świadczyć tak wielka ilość uzyskanych patronatów. Ilość zaprezentowanych logotypów mogłaby być jeszcze większa, jednakże niektóre media przyznając patronat nad książką zastrzegły, że udzielają go na zasadzie wyłączności. 

MEDIA O KSIĄŻCE:

O jednej z bohaterek tej książki można przeczytać na stronie Skawina24:

Skawina.PNG

O książce również na londynek.net:

londynek.PNG

Na temat autorki okładki możecie przeczytać na news talks:

newstalk.PNG

O książce również na lubimy czytać.pl:

FOLLOW ME

  • Wix Facebook page
  • Twitter Classic
  • c-youtube

© by M.J., Created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now