top of page

Agnieszka Kuchnia – Wołosiewicz

polonistka, redaktor tekstów, pedagog specjalny, kulturoznawca. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego. Wiedzę poszerzała także w GCE oraz Study House w Kendal (Wielka Brytania).

Współautorka książek: Jestem pod jego skrzydłami, AGATa. Sekrety Pierwszej Damy, Beata Szydło — zerwana umowa?, Nasze prywatne bohaterki — jesteś jedną z nich, a także redaktor pozycji: (Nie)wyśpiewane piosenki.

Powołała do życia dwa cykle wywiadów: „Działalność artystyczna w Sieci podczas pandemii Covid-19” oraz „Polskie Talenty w Wielkiej Brytanii” — można je przeczytać na łamach kilku portali internetowych, a także w czasopiśmie literackim „Bezkres”. Na stałe związana z witrynami: „Kultura na co dzień”,  “Polonia24.UK”, “Culture Avenue” - polonijnym czasopismem wydawanym w USA.

Jakiś czas temu rozpoczęła przygodę z poezją. Jej utwory goszczą w wielu antologiach. To laureatka Częstochowskiego Przeglądu Poetyckiego „Zapałki 2021” oraz internetowych konkursów poetyckich.

Jest też autorką tekstów na płytę Izabelli Konar pt. “Krople rosy”. Kilka piosenek do jej wierszy poczynił także Remi Juśkiewicz.

W ostatnim czasie została zaproszona do wsparcia badań naukowych UP w Krakowie na temat kultury polskiej w Londynie, prowadzonych przez dr Aldonę Guzik w ramach projektu MEiN.

Więcej informacji: https://kuchniawolosiewicz.blogspot.com/

bottom of page